Prezentujemy kalendarz na sezon 2022 PRXRC

Ubiegły rok był sezonem pełnym zmian i eksperymentów organizacyjnych. Jesteśmy zdania, że formuła którą wypracowaliśmy zaczęła się sprawdzać i możemy ją kontynuować w kolejnych latach. Rok 2022 przynosi kilka małych zmian, lecz zacznijmy od propozycji kalendarza rund na ten sezon.

Sezon 2022 PRXRC – czyli czwarty sezon cyklu – składać się będzie z jedenastu rund, w tym dwóch rund specjalnych, które będą trwały dwa dni. 

Zmagania rozpoczną się podczas 1R dnia 20. marca w Toruniu. Kolejne rundy będą dzieliły raz mniejsze raz większe odstępy. Bierzemy pod uwagę święta, dni wolne, długie weekendy i inne wydarzenia w ciągu roku, które mogą kolidować z czasem dostępnym na udział w zawodach.

Rundy Specjalne to dwudniowe zawody zaczynające się w sobotę treningami, kończące w niedzielę regularnymi zmaganiami (kwalifikacje i finały). Pomiędzy oficjalnymi częściami zawodów będzie miejsce i czas na dodatkowe zmagania i rozrywki. Z soboty na niedzielę wieczorna integracja przy grillu czy wyścigi po zmroku to kolejne atrakcje, które rozważamy. W tym roku chcemy wypróbować cykl zawodów zawierający dwie takie rundy, na początku wakacji oraz na ich końcu, a dokładnie w dniach 2–3 lipca oraz 27–28 sierpnia. Wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu Rund Specjalnych zostaną ogłoszone w trakcie trwania sezonu.

Plan na sezon 2022 wygląda następująco:

1R — 20. marca
2R — 3. kwietnia
3R — 24. kwietnia
4R — 15. maja
5R — 29. maja
6R — 26. czerwca
7R — 2.–3. lipca
8R — 27.-28. sierpnia
9R — 11. września
10R — 2. października
11R — 23. października

Wspierają nas

sponsorzy

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie.