Aktualizacja regulaminu zawodów na sezon 2021

Wraz z publikacją nowej strony umieściliśmy na niej zaktualizowany regulamin zawodów.

Na wstępie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy poświęcili kilka minut i wypełnili naszą ankietę. To dzięki Waszym odpowiedziom mogliśmy przygotować zmiany w regulaminie, tak aby jeździło nam się jeszcze lepiej ?

Zachęcamy do zapoznania się z nowym regulaminem, który znajduje się pod tym linkiem lub bezpośrednio w menu u góry strony, link Regulamin. Oczywiście do startu w zawodach akceptacja regulaminu jest konieczna więc tym bardziej zachęcamy.

Zanim jednak przejdziemy do czytania pełnej wersji treści regulaminu zawodów chcielibyśmy przedstawić Wam najważniejsze zmiany:

Klasyfikacje sezonu – od sezonu 2021 dzielimy zawodników na trzy (3) klasy: RX1, RX2 oraz Open. Klasy RX1 i RX2 to główne kategorie zawodów. Podział zawodników następuje tutaj na podstawie ich wyników z sezonu poprzedniego. Open jest klasą dla początkujących oraz amatorów i/lub osób które nie mają profesjonalnego podwozia, a jeżdżą np. TT-01 prosto z pudełka. Startując w klasie RX1 lub RX2 można zgłosić drugi model do klasy Open, np. jeżeli chcemy pojechać tzw. ośką (napęd na jedną oś) lub eksperymentalnym podwoziem dla rozrywki. ? Usuwamy ten zapis z regulaminu, aby nie wprowadzać zamieszania dla początkujących zawodników.

Wyróżnienia dla młodych zawodników – zawodnicy poniżej 12. roku życia mogą liczyć na dodatkowe wyróżnienie biorąc udział w zawodach w klasie RX2. Na koniec rundy wybierzemy trzech pierwszych Młodzików w klasyfikacji RX2, którzy zostaną wyróżnieni medalami za starania i chęć walki.

Porządek w punktach – wprowadziliśmy małe zmiany w punktacji. Troszkę inaczej punktujemy finały, nie odejmujemy najsłabszej rundy na koniec sezonu, a za pełną frekwencję w sezonie dajemy 5 dodatkowych punktów do klasyfikacji końcowej.

Zmieniliśmy klasyfikację zespołową – ze względu na konstrukcję systemu, który obsługuje nasze wyniki rezygnujemy z mieszanej klasyfikacji zespołowej. Oznacza to, że zespół tworzą dwaj zawodnicy z jednej i tej samej klasy, czyli zawodnik z RX1 nie może być w jednym zespole z zawodnikiem z RX2. Rodzi to problemy w przydzielaniu punktów.

To tyle ze skrótu z regulaminu. Jeszcze raz zachęcamy do zapoznania się z pełnym regulaminem, który znajduje się pod tym linkiem lub bezpośrednio w menu u góry strony, link Regulamin.

Do startu sezonu zostało jeszcze trochę czasu więc gdybyście mieli pytania lub sugestie zmian w regulaminie to śmiało nas o tym informujcie. Piszcie na nasz adres mailowy, korzystajcie z formularza kontaktowego lub łapcie nas na facebooku. Z chęcią usłyszymy co sądzicie! Do zobaczenia na zawodach!

Wspierają nas

sponsorzy

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie.